Kvalita na prvním místě

Ložnice je pokoj, kde se máte cítit pohodlně, aby byla možnost vychutnat si plnými doušky zasloužilý odpočinek a potřebný spánek. Velice důležitou roli v tom hraje ložní povlečení. V posteli strávíte třetinu života, tak by to mělo stát za to. Na výdajích rozhodně nešetřete. V ložním povlečení je i kategorie luxusního zboží pro ty nejnáročnější zákazníky. Základem luxusního povlečení je kvalitní a pro tělo příjemná látka. I přes vyšší pořizovací cenu je jedna luxusní sada povlečení pro domácnost doporučená. Zkuste si to a pochopíte, co vám může kvalitní luxusní povlečení nabídnout a jak se můžete nechat hýčkat. Pravdou také je, kvalitní ložní povlečení může ovlivnit výrazným způsobem kvalitu spánku.

Jak se orientovat při výběru

Při výběru během nákupu se soustřeďte na několik věcí:
• Metoda tkaní – čím je struktura tkaniny „hutnější“ a hustší, tím je látka kvalitnější. U luxusních tkanin je i přes hustou strukturu látka lehká a vzdušná. Látka je příjemná na dotyk a přímo vás zve do postele.
Luxusní povlečení je ve většině případů vyrobeno z přírodních vláken nebo ze směsi, kde mají většinový podíl přírodní vlákna.
• Zárukou kvality může být i osvědčená značka, která je dlouhodobě na trhu s kvalitními produkty a má kladné reference od spotřebitelů.
• Při nákupu si pečlivě prostudujte štítky na prádle. I ty vám hodně napoví (například kde bylo zboží vyrobeno).